Përfaqësuesja e Akademisë së Biznesit në gjysëmfinalen e Ligës I-rë Universitare të Futbollit të Sallës 2015

Në Pallatin e Sportit "Asllan Rusi", në muajin prill u zhvillua Liga e I-rë Universitare e Futbollit të Sallës organizuar nga Shoqata Sportive “Minifutbolli Shqiptar” si dhe me mbështetjen e Federatës Shqiptare të Futbollit. Në këtë kompeticion ku morën pjesë shumë skuadra përfaqësuese nga univeristete publike dhe jopublike, “Selesao” e Akademisë Profesionale të Biznesit startoi në një mënyrë të jashtëzakonshme duke fituar të dyja ndeshjet eleminatore të grupit "A", e duke shkuar drejt e në gjysëmfinalen e ligës.

Rezultatet e dy ndeshjeve eleminatore në grupin A:

·       APB vs. Universiteti Metropolitan 8-7

·       APB vs. Universiteti Mesdhetar 8-0

Në ndeshjen gjysëmfinale të Ligës Universitare 2015, skuadra përfaqësuese e Akademisë së Biznesit u përball me skuadrën përfaqësuese të Universitetit të Tiranës.

Në një ndeshje e cila u luajt si një finale e vërtetë, skuadra jonë u përfaqesua me një lojë të bukur dhe dinjitoze ku mbizotëroi shpirti i garës dhe fairplay sportiv duke shkuar deri në gjysëmfinalen e ligës universitare.

Rezultati i ndeshjes gjysëmfinale:

·       Universiteti I Tiranës – Akademia e Biznesit 8-5

Të gjithë cunat e APB me rradhë nga Shehu (c), Likcani, Myftaraj, Saraci, Memaj, Collaku, Hoxhaj, Brakollari, Pupuleku, Spahiu, Lleci, Hoxha, Maloku, nën drejtimin e drejtuesit sportiv Enis Fita, komisarit teknik Arbër Xhaja dhe mbështetjen e Administratorit të APB Ardi Bezo, me fitoret e merituara dhe lojën e bukur, treguan se ishin të jashtëzakonshëm brenda dhe jashtë fushe duke na bërë të ndihemi krenar për këtë përfaqsim dinjitoz vlerash sportive e qytetare!

Në përfundim të Ligës, drejtuesit e këtij kompeticioni vlerësuan duke kurorëzuar me kupën për lojtarin më të mirë të Ligës kapitenin e Akademisë së Biznesit, studentin Klodian Shehu!

Strukturat drejtuese të Akademisë së Biznesit, me në krye Presidentin e saj, Z. Ylber BEZO, vlersuan dhe nderuan të gjithë, trajnerin dhe lojtarët e Përfaqësues, me një CERTIFIKATE MIRENJOHJEJE për rezultatet dhe arritjen dinjitoze të gjysëmfinales së Ligës I Universitare të Futbollite të Sallës 2015.