Studentët e Fakultetit të Drejtësisë të Akademisë Profesionale të Biznesit morën pjesë në emisionin "Përballje"

Ditën e enjte, datë 18 shkurt 2016, studentët e Fakultetit të Drejtësisë të Akademisë Profesionale të Biznesit morën pjesë në emisionin "Përballje" të televizionit kombëtar TV SCAN. Fokusi i këtij emisioni ishte "Pronësia intelektuale dhe të drejtat e autorit". Pjesë e emisionit ishin gjithashtu edhe përfaqësues nga Ministria e Kulturës, shtëpi botuese, media, OJF dhe shoqëria civile, të cilët shprehën qëndrimet e tyre në lidhje me këtë temë.  Studentët tanë të drejtësisë u bënë pjesë aktive e debatit nëpërmjet pyetjeve dhe komenteve me të ftuarit gjatë emisionit.