Trajnimi me temë “Aftësitë Intelektuale dhe Suksesi”

Ditën e shtunë dt. 27 shkurt 2016, në mjediset e Akademisë Profesionale të Biznesit u zhvillua trajnimi në formatin (non-formal education) me temë “Aftësitë Intelektuale dhe Suksesi”. Ky trajnim u realizua nga Qendra Didaktike “IRISOFT”  në bashkëpunim dhe mbështetje të APB-së. Në trajnim morën pjesë rreth 30 studentë nga APB dhe universitete të tjera publike dhe private. Gjatë trajnimit studentët u njohën nga afër me disa metoda dhe informacione të përditësuara, të cilat do t’ju japin mundësinë për t’u bërë më të suksesshëm nesër në tregun e punës dhe shoqëri. Gjithashtu, në këtë trajnim nuk munguan workshop-et, lojrat, coffee break dhe ndarja e eksperiencave midis të rinjve.

Ndërkohë, Akademia Profesionale e Biznesit është dhe do të jetë gjithmonë në krah dhe mbështetje të iniciativave të ndryshme studentore.

APB, your partner to success!