"Fundjavë Ndryshe"

"Fundjavë Ndryshe" është nisma më e fundit që Qeveria Studentore në bashkëpunim me disa studentë të APB-së ndërmorën, duke ju ardhur në ndihmë disa familjeve në nevojë. Kjo nisëm u realizua falë kontributit vullnetarë të disa studentëve, të cilët ofruan të ardhura monetare, veshje dhe ushqime në ndihmë të këtyre familjeve. Qëllimi i kësaj nisme nuk ishte vetëm ofrimi i disa ushqimeve, por edhe nxitja dhe ndërgjegjësimi i të rinjve  për këto shtresa në nevojë. Ne jemi krenarë që në përbërjen tonë kemi studentë me vlera dhe ndjesi humane, të cilët janë shembulli më i mirë për të rinjtë dhe shoqërinë shqiptare.