Aktivitete Studentore ne APB

KONFERENCA I KOMBËTARE STUDENTORE KONFERENCA I KOMBËTARE STUDENTORE Friday, 24 June 2016 KONFERENCA I KOMBËTARE STUDENTORE "Young European Leadership" 17 Qershor 2016 Ishte kjo tema e Konferencës I Kombëtare Studentore e Akademisë Profesionale ...
TAKIMI ME MR. QUENTIN CROWE TAKIMI ME MR. QUENTIN CROWE Friday, 24 June 2016 Në datat 15 – 17 Qershor 2016, i ftuar nga Akademia Profesionale e Biznesit, ishte për një vizitë pune dhe për një leksion të hapur në Shqipëri Z....
Fundjava në natyrë Fundjava në natyrë Friday, 24 June 2016 Studentët e apasionuar pas natyrës këtë fundjavë ju bashkuan nismës së Qeverisë Studentore të Akademisë Profesionale të Biznesit, ku të g...
Unë mbroj mjedisin Unë mbroj mjedisin Friday, 10 June 2016 Nën moton  "Unë mbroj mjedisin"  forumi "Albanian Young Leaders" ishte iniciator i nismës së pastrimit ditën e shtunë dt. 28 Maj në ...
APB në panairin “Ditët e Orientimit të Karrierës së Maturantit” APB në panairin “Ditët e Orientimit të Karrierës së Maturantit” Friday, 10 June 2016 Akademia Profesionale e Biznesit ishte pjesë e panairit “Ditët e Orientimit të Karrierës së Maturantit” të realizuar nga Ministria e Arsimit dhe Sportit n&...
Ta Pastrojmë Shqipërinë Ta Pastrojmë Shqipërinë Friday, 27 May 2016 Koha e keqe dhe me reshje shiu nuk i ndali edhe sot studentët tanë që të bëheshin pjesë e aksionit kombëtar "Ta Pastrojmë Shqipërinë". P&...
Festimi i “Ditës së Europës” në Akademinë Profesionale të Biznesit Festimi i “Ditës së Europës” në Akademinë Profesionale të Biznesit Thursday, 12 May 2016 Në kuadër të Ditës së Europës, Akademia Profesionale e Biznesit organizoi ditën e hënë datë 9 maj 2016, ora 10:00 një konferencë/leksion ...
"Mbyllja e turneut të Ligës Univ. të Futsallës 2016" Sunday, 01 May 2016 Përfaqësuesja e Akademisë Profesionale të Biznesit në gjysëmfinalen e Ligës II-të Universitare të Futbollit të Sallës 2016 Nën moton,...
"Dhuro gjak, shpëto një jetë" Friday, 29 April 2016 "Dhuro gjak, shpëto një jetë" nën këtë moto studentët e Akademisë Profesionale të Biznesit u bënë pjesë e nismës humane t&...
"Fundjavë Ndryshe" Friday, 29 April 2016 "Fundjavë Ndryshe" është nisma më e fundit që Qeveria Studentore në bashkëpunim me disa studentë të APB-së ndërmorën, duke ju a...
Recognition with online trading of financial investments Recognition with online trading of financial investments Sunday, 10 April 2016 Ditën e martë datë 29 Mars 2016, në mjediset e Akademisë Profesionale të Biznesit u zhvillua një leksion i hapur me temë “Njohja e tregëtimit...
Trajnimi me temë “Aftësitë Intelektuale dhe Suksesi” Trajnimi me temë “Aftësitë Intelektuale dhe Suksesi” Friday, 04 March 2016 Ditën e shtunë dt. 27 shkurt 2016, në mjediset e Akademisë Profesionale të Biznesit u zhvillua trajnimi në formatin (non-formal education) me temë “Aftë...
Qeveria studentore organizon udhëtim në Greqi Qeveria studentore organizon udhëtim në Greqi Friday, 26 February 2016 Qeveria Studentore në bashkëpunim dhe mbështetjen e Akademisë Profesionale të Biznesit organizon një udhëtim 3 ditor në dy nga qytetet më të bukura...
Studentët e Fakultetit të Drejtësisë të Akademisë Profesionale të Biznesit morën pjesë në emisionin Studentët e Fakultetit të Drejtësisë të Akademisë Profesionale të Biznesit morën pjesë në emisionin "Përballje" Thursday, 25 February 2016 Ditën e enjte, datë 18 shkurt 2016, studentët e Fakultetit të Drejtësisë të Akademisë Profesionale të Biznesit morën pjesë në emisionin &...
Open Day Open Day " Statusi aktual i marrëdhënieve midis Shqipërisë dhe BE-së në kuadër të hapjes së negociatave për antarësim" Wednesday, 24 February 2016 Ditën e premte dt.19 shkurt, Salla 201, ora 11:00 në mjediset e Akademisë Profesionale të Biznesit u zhvillua një leksion i hapur me temë “Statusi aktu...
Vajzat e APB në fazën e fundit të konkurimit Vajzat e APB në fazën e fundit të konkurimit "Young Women as job creators" organizuar nga Shoqata e grave afariste me bashkëpunimin e APB Saturday, 13 February 2016 Datë 9 shkurt 2016, katër vajzat më të mira sipërmarrëse të APB të cilat patën idenë më të mirë të biznesit ishin të prani...
Trajnim në APB datë 27 shkurt Trajnim në APB datë 27 shkurt "Aftësitë Intelektuale dhe Suksesi" Friday, 12 February 2016 Ditën e shtunë, datë 27 shkurt 2016, ora 09:00, në mjediset e Akademise Profesionale te Biznesit do të zhvillohet trajnimi me temë "Aftësitë Intelektual...
Pjesmarrja e studentëve të APB në emisionin Pjesmarrja e studentëve të APB në emisionin "Përballje", TV SCAN Friday, 12 February 2016 Ditën e enjte, datë 4 shkurt, një grup përfaqësues studentor i Akademisë Profesionale të Biznesit morën pjesë si të ftuar në emisionin &q...
50 të Rinjtë e Vitit 2015 në Shqipëri 50 të Rinjtë e Vitit 2015 në Shqipëri Monday, 21 December 2015 CRCA Albania në mbështetje të Rrjetit Kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri (ANYN) dhe Lidershipit të të Rinjve të Tiranës, në mua...
Vizitë studimore e zhvilluar në Gjykatën e Rrethit të Tiranës Vizitë studimore e zhvilluar në Gjykatën e Rrethit të Tiranës Wednesday, 16 December 2015 Në datë 26.11.2015, studentët e vitit të tretë të Fakultetit të Drejtësisë në Akademinë Profesionale të Biznesit zhvilluan një vizit...
Të rinjtë mbështesin nismën për ndalimin e armëve bërthamore Të rinjtë mbështesin nismën për ndalimin e armëve bërthamore Saturday, 05 December 2015 “Të rinjtë mbështesin nismën për ndalimin e armëve bërthamore.” organizuar nga Ong ICAN   Më datën 20.11.2015 në Akademin&...
Vizitë studentore në Fabrikën e Coca-Colës në Shqipëri Vizitë studentore në Fabrikën e Coca-Colës në Shqipëri Friday, 06 November 2015 Vizitë studentore në Fabrikën e Coca-Colës në Shqipëri   Akademia Profesionale e Biznesit, datë 30 tetor 2015, organizoi vizitën studentore t&eu...
Vizitë e studentëve të APB në kompaninë Alba Beton Vizitë e studentëve të APB në kompaninë Alba Beton Monday, 15 June 2015 Më datën 11 Qershor 2015, në kuadrin e praktikës profesionale dhe të zgjerimit të bashkëpunimit me sektorin privat, studentë nga Akademia Profesionale e Bizn...
Studentë të Akademisë Profesionale të Biznesit vizitojnë Drejtorinë e Përgjithëshme të Standardizimit Studentë të Akademisë Profesionale të Biznesit vizitojnë Drejtorinë e Përgjithëshme të Standardizimit Monday, 15 June 2015 Më datën 8 Qershor 2015, në kuadrin e praktikës profesionale studentë të Akademia Profesionale e Biznesit, Fakulteti Ekonomik, Dega Administrim biznes vizituan Drejtor...
Takim me artistët e mirënjohur Ledio Lako dhe Enea Zhegu Takim me artistët e mirënjohur Ledio Lako dhe Enea Zhegu Thursday, 04 June 2015 Në kuadër të axhendës së aktiviteteve studentore, Këshilli Studentor ‪#‎APB në bashkëpunim me strukturat drejtuese të #APB organizuan da...
Përfaqësuesja e Akademisë së Biznesit në gjysëmfinalen e Ligës I-rë Universitare të Futbollit të Sallës 2015 Përfaqësuesja e Akademisë së Biznesit në gjysëmfinalen e Ligës I-rë Universitare të Futbollit të Sallës 2015 Monday, 25 May 2015 Në Pallatin e Sportit "Asllan Rusi", në muajin prill u zhvillua Liga e I-rë Universitare e Futbollit të Sallës organizuar nga Shoqata Sportive “Minifutbolli...
THE VOICE OF THE FUTURE THE VOICE OF THE FUTURE Tuesday, 02 December 2014 "The Voice of the Future" eshte nje trajnim intensiv tre ditor i dizenjuar ne kuader te nevojave qe ka rinia shqiptare per te angazhuar ne problemet sociale, ekonomike dhe politike ne Shq...
POLITIKAT EKONOMIKE TE BE POLITIKAT EKONOMIKE TE BE Tuesday, 02 December 2014 Ky workshop eshte krijuar dhe dizenjuar duke u bazuar ne nevojat qe kane studentet shqiptare per te infomuar per politikat ekonomike qe ka ndjekur BE nder vite dhe ne kohet e sotme sidomos pas kriz...
TRAJNIM: DISKRIMINIMI & RACIZMI TRAJNIM: DISKRIMINIMI & RACIZMI Tuesday, 02 December 2014 TRAJNIM: DISKRIMINIMI & RACIZMI Ky workshop eshte krijuar dhe dizenjuar duke u bazuar ne nevojat qe kane studentet shqiptare per te infomuar per nje nder ceshtjet kryesore qe prek shoqerine...
Promovohet Nr.1 i Revistës studentore #APBMAG Promovohet Nr.1 i Revistës studentore #APBMAG Monday, 20 October 2014 Promovohet Nr.1 i Revistës studentore #APBMAG, 14 qershor 2014 Gjatë punimeve të Konferencës së II Ndërkombëtare Shkencore “Zhvillimet Bashkëkohore...
Kontaktet
ADRESA: Rr. Vangjel Noti Nr.25, Laprakë,
Tiranë, Albania
Tel:  +355 42 454893
Cel:  +355 67 40 08880
        +355 67 40 08881
        +355 67 40 63042
email:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
            This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
            This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
web:    www.apb.edu.al