AKADEMIA PROFESIONALE E BIZNESIT OFRON ZHVILLIMIN E TESTEVE TË GJUHËS ANGLEZE

Cambridge ESOL (KET/FCE/CAE)

Akademia Profesionale e Biznesit organizon në ambjentet e saj Testet e Gjuhës Angleze të Cambridge ESOL në bashkëpunim me English Cultural Institute (Qender e autorizuar e Universitetit te Kembrixhit ne Shqiperi).

Njoftojmë se kanë filluar regjistrimet për:

1. Testin e Gjuhës Angleze KET (Key English Test) dhe se kalendari i zhvillimit të testit pranë akademisë do të jetë në datën: 16 maj 2015.

2. Testin e Gjuhës Angleze FCE (First Certificate in English) dhe se kalendari i zhvillimit të testit pranë akademisë do të jetë në datën: 13 qershor 2015.

3. Testin e Gjuhës Angleze CAE (Certificate in Advanced English) dhe se kalendari i zhvillimit të testit pranë akademisë do të jetë në datën: 6 qershor 2015.

Njoftohen të gjithë studentët e interesuar, që ndjekin programet e studimit të Ciklit të Dytë, Master Profesional dhe Shkencor që regjistrimet për Testin e KET / FCE /CAE bëhen pranë:

• Sekretaria e Fakultetit Drejtësisë, znj. Adela CULANI, Mob: +355674008881, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Për cdo informacion të nevojshëm kontaktoni Kordinatorin për APB, z. Enis FITA, Mob: +355674004552, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Për të tjera infomacione mund të kontaktoni English Cultural Institute, +355 4 2258 599 nga e hena ne te premte ne orarin 09:00 - 17:30, Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. / web: www.bec.edu.al

Procedura e regjistrimit në sekretarinë e APB:

• Paraqitja e studentit të pajisur me një kartë identiteti për regjistrimin paraprak
  • Njohja me instruksione për mënyrën e pagesës ne bankë

Prezantim test KET MAJ 2015banner english cambridge copy