Zgjedhjet për Kryetarin e Qeverisë Studentore APB, 5 shkurt 2016

Datë 5 shkurt 2016 në mjediset e Akademisë Profesionale të Biznesit, u zhvilluan zgjedhjet për kryetarin e Qeverisë Studentore. Këto zgjedhje vijnë në kuadër të një bashkëpunimi dhe lidershipi më të mirë në Qeverinë Studentore. Në zgjedhje morën pjesë pedagogë dhe drejtues të institucionit, të cilët u njohën nga afër me programin dhe idetë e cdo senatori. Në përfundim të këtij procesi, përmes votimit një anëtar një vote, fitues në pozicionin e kryetarit u shpall studentja e Fakultetit të Drejtësisë, Eriona ÇELA dhe në pozicionin e Zv/kryetarit studenti i Fakultetit të Ekonomisë,  Arbër TROKA.

Duke u uruar shumë suksese Erionës & Arbërit, ju ftojmë të gjithëve të jeni pjesë aktive e eventeve dhe aktiviteteve të vazhdueshme në APB!